PeBeKa S.A. zaprojektowała i wybudowała trzypoziomowy parking na 400 miejsc postojowych przy stacji metra „Marymont”. Wykonane prace obejmowały roboty fundamentowe (pale CFA), konstrukcyjne (żelbetonowy ruszt fundamentowy, płyty stropowe, słupy, dach stalowy), roboty instalacyjne, wodno-kanalizacyjne oraz elektro-energetyczne.

Parking P+R „Włościańska” w Warszawie

Inwestor: Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie 
Czas realizacji: 2005-2007

Dodatkowe dane techniczne:

  • Ilość miejsc postojowych: 400
  • Powierzchnia użytkowa: ponad 9 000 m2
  • Liczba poziomów: 3

Lokalizacja

Polska, województwo mazowieckie,
Warszawa,

Rys sytuacyjny

P+R „Włościańska” to część ważnego węzła komunikacyjnego w Warszawie. Umożliwia kierowcom dogodne przesiadki z ich pojazdu do komunikacji miejskiej (metra, tramwaju i autobusu). Na trzech poziomach zlokalizowanych jest 400 miejsc parkingowych. Obiekt jest w całości zadaszony.  

Parkingi typu P+R (parkuj i jedź) to obiekty przeznaczone dla osób korzystających z miejskiego transportu publicznego. Zlokalizowane są najczęściej w pobliżu peryferyjnych ważnych węzłów komunikacyjnych.. Dzięki nim kierowcy mogą zostawić swój samochód, a w dalszą podróż udać się metrem, tramwajem lub autobusem. W Warszawie system parkingów strategicznych P+R funkcjonuje od 2007 roku i liczy sobie 14 tego typu obiektów.

Wykonany przez PeBeKa P+R „Włościańska” zlokalizowany jest w dzielnicy Żoliborz, przy stacji metra Marymont.. Obiekt został zrealizowany w standardzie „pod klucz”, czyli w całości zaprojektowany, wybudowany oraz po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zezwoleń oddany do użytku przez Spółkę.

Największe wyzwania

Budowa ważnego dla mieszkańców stolicy przesiadkowego węzła komunikacyjnego

Kluczowy moment

Zakończenie robót fundamentowych