Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa odpowiedzialne było za zrealizowanie inwestycji budowlanej oraz zagospodarowanie otoczenia dwukondygnacyjnego biurowca - ciągów komunikacyjnych i terenów zielonych. W obiekcie zastosowano szereg ekologicznych rozwiązań np. zbiornik na ciepłą wodę użytkową zasilany jest znajdującymi się na dachu kolektorami słonecznymi.

Biurowiec Evry w Lubinie

Inwestor: PPHU „EVRY” Sp. z o.o. 
Czas realizacji: 2010-2012

Dodatkowe dane techniczne:

  • Powierzchnia całkowita: 1050 m2
  • Liczba kondygnacji: 2
  • Pomieszczenia biurowe: 9 gabinetów, pokój socjalny, serwerownia i toalety
  • Pomieszczenia produkcyjne: hala prefabrykacji, magazyny, garaż i kotłownia

Lokalizacja

Polska, województwo dolnośląskie,
Lubin, ul. Nefrytowa 4

Rys sytuacyjny

Biurowiec ma stanowić praktyczną oraz reprezentacyjną siedzibę spółki łączącą funkcje biurowe z produkcyjnymi. Budynek posiada szklaną fasadę z zaokrąglonym narożnikiem. Szeroka klatka schodowa z żelbetonu stanowi element nośny całego budynku. W obiekcie zastosowano również szereg ekologicznych rozwiązań np. zbiornik na ciepłą wodę użytkową zasilany jest znajdującymi się na dachu kolektorami słonecznymi.
Na parterze zlokalizowano recepcję oraz trzy pomieszczenia biurowe: pokój programistów, prototypownię oraz pokój socjalny. W tylnej części budynku umieszczono część produkcyjną z halą prefabrykacji, magazynami, garażem i kotłownią. Na piętrze przygotowano pomieszczenia zarządu i sekretariat.

Największe wyzwania

Wykorzystanie technologii stropodachu odwróconego – izolacja zasadnicza na stropie żelbetowym, pokryta 16 cm styroduru, warstwami filtracyjnymi i geowłókna, a jako dociążenie płyt – żwir jako balast.

Kluczowy moment

Pokrycie fasady budynku szkłem różnego typu.