19 sty 2018

PeBeKa S.A. na Szczycie Bengal Global Business 2018

Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. zaprezentowała swoją ofertę podczas Forum Bengal Global Business Summit 2018, które odbyło się 16-17 stycznia 2018 r. w Kalkucie.

Mamy ogromną wiedzę, doświadczenie i szerokie kompetencje, które chcemy wykorzystać na rynku indyjskim przede wszystkim w obszarze drążenia szybów oraz zarządzania realizacją kompleksowych inwestycji w obszarze energetycznym – mówił Prezes Mirosław Skowron przedstawiając ofertę Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa S.A. podczas odbywającego się w Kalkucie Forum Bengal Global Business Summit 2018.

Przedstawiciele Spółki byli uczestnikami delegacji polskich przedsiębiorców, która towarzyszyła oficjalnej delegacji Rządu Polskiego pod przewodnictwem Wiceministra Energii Grzegorza Tobiszowskiego oraz Wiceministra Spraw Zagranicznych Marka Magierowskiego.

PeBeKa, wraz z przedstawicielem KGHM Polska Miedź S.A. odpowiedzialnym za rozwój Grupy KGHM na rynkach zagranicznych, wzięła udział w spotkaniach biznesowych m.in. z przedstawicielami Coal India Limited (https://www.coalindia.in/), przedstawicielami przedsiębiorców indyjskich zaproszonych przez IPCCI, jak również Ministrem Energii Sovandeb’em Chattopadhyay’em, który odwiedził polski pawilon na Bengal Global Business Summit.

Nie jest tajemnicą, że PeBeKa - wykonawca wszystkich 30 szybów kopalni KGHM Polska Miedź S.A. - wiąże swoją najbliższą przyszłość między innymi z realizacją zadań w obszarze wydobywczym i energetycznym na rynku indyjskim. Spółka już od jakiegoś czasu uważnie monitoruje indyjski rynek i poważnie traktuje możliwość realizacji kontraktów zagranicznych dotyczących specjalistycznych robót górniczych, kompleksowej budowy szybów oraz realizacji i zarządzania realizacją w zakresie inwestycji w obszarze energetycznym.

Polsko-indyjski szczyt gospodarczy w Kalkucie był dla PeBeKa oraz pozostałych polskich przedsiębiorców okazją do zaprezentowania swojej oferty, szansą na nawiązanie nowych kontaktów z firmami indyjskimi oraz podjęcie rozmów na temat przyszłej współpracy w ramach indyjskiego sektora górniczego i energetycznego.

Wstępem do budowania wzajemnych relacji biznesowych i gospodarczych z Indiami było podpisanie w listopadzie ubiegłego roku przez prezesa Spółki Mirosława Skowrona Listu Intencyjnego z Gayatri Projects Limited, spółką doświadczoną w realizacji dużych podziemnych projektów wydobywczych, a także wiodącym oferentem projektów głębienia szybów na rynku indyjskim. List był obustronną deklaracją chęci nawiązania współpracy w obszarach takich jak kompleksowa budowa kopalń oraz budownictwo specjalistyczne na terenie Indii.

Kontynuacją działań w tym zakresie, poza udziałem przedstawicieli PeBeKa w Forum Bengal Global Business Summit 2018, są wizyty techniczne przedstawicieli PeBeKa, którzy przez najbliższe 2 tygodnie będą przedstawiać potencjał i ofertę PeBeKa przedstawicielom firm indyjskich sektora wydobywczego i energetycznego na terenie całego kraju.

PeBeKa S.A. na Szczycie Bengal Global Business 2018