19 sty 2018

Nowy kierunek PeBeKa

Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. jest częścią Grupy KGHM Polska Miedź S.A. Od blisko 60 lat realizuje inwestycje budowlane na całym świecie, specjalizując się przede wszystkim w projektach górniczych, wiertniczych, tunelowych a także infrastrukturalnych. Jednak już wkrótce, dzięki intensywnym staraniom Zarządu, PeBeKa rozpocznie realizację nowego kontraktu pozyskanego poza grupą KGHM Polska Miedź S.A.

W dniu 14 listopada 2017 r., zapadła decyzja o zawarciu umowy z PGNiG TERMIKA S.A. z siedzibą w Warszawie. Przedmiotem kontraktu będzie kompleksowe wybudowanie kotłowni wodnej gazowej o mocy 390 MWt wraz z jej powiązaniami do istniejącej lub przebudowywanej infrastruktury Elektrociepłowni Żerań.

PeBeKa przystąpi do realizacji inwestycji jako Lider Konsorcjum tworzonego z Varia Tech Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz Ekolog Sp. z o.o. z siedzibą w Pile. Inwestycja stanowi największy kontrakt pozyskany przez Przedsiębiorstwo na rynku zewnętrznym, poza Grupą Kapitałową KGHM, w ostatnim czasie.


 

 

Nowy kierunek PeBeKa