8 mar 2019

Ruszył próbny odwiert geotermalny w Tomaszowie Mazowieckim.

7 marca 2019 r. ruszył odwiert realizowany przez naszą firmę, a wydarzeniu towarzyszyła konferencja zwołana przez prezydenta Tomaszowa Marcina Witko, w której z ramienia PeBeKa uczestniczył wiceprezes zarządu pan Robert Flak, dyrektor finansowy Spółki.

Celem odwiertu jest sprawdzenie możliwości osiągnięcia przez miasto niezależności energetycznej dzięki geotermii – najnowocześniejszego dostępnego dziś, odnawialnego źródła energii. Pozyskiwane dzięki zasobom wodnym ciepło może być wykorzystywane m.in. w miejskiej sieci ciepłowniczej do ogrzewania budynków użyteczności publicznej i prywatnych mieszkań, wpłynie też znacząco na poprawę jakości powietrza.

- Za sobą mamy już zakończone prace przygotowawcze na placu budowy. Na miejscu zmontowaliśmy wiertnicę G-55, która będzie naszym głównym narzędziem do momentu wwiercenia się na głębokość 400 metrów. Później wymienimy ją na taką, która  umożliwi osiągnięcie docelowej planowanej głębokości tj. 2090m ± 20%.  Po  nawierceniu warstwy wodonośnej przeprowadzimy badania hydrogeologiczne wody, która tam się pojawi. Chcemy sprawdzić jej temperaturę, skład chemiczny i możliwość użytkowania do celów termalnych - mówił wiceprezes zarządu PeBeKa, pan Robert Flak.

To kolejny otwór geotermalny realizowany przez naszą Spółkę. Kierownictwo Robót Wiertniczych Powierzchniowych niedawno zakończyło prace przy podobnym projekcie w Lądku Zdroju.  

Więcej informacji:

http://pebeka.pl/aktualnosci-i-media/aktualnosci/pebeka-wykona-odwiert-geotermalny-w-tomaszowie-mazowieckim_224

https://www.epiotrkow.pl/news/Ruszyl-probny-odwiert-geotermalny-w-Tomaszowie-Mazowieckim-[VIDEO],34987

 

Ruszył próbny odwiert geotermalny w Tomaszowie Mazowieckim.