18 mar 2022

Pomoc dla Ukrainy

Informujemy, że Grupa Kapitałowa KGHM organizuje pomoc dla uchodźców i mieszkańców Ukrainy. Jeśli chcesz pomóc- dołącz do nas!

Głównym narzędziem do koordynacji działań jest: „My razem. Centrum Pomocy Ukraińcom”, które zostało utworzone przez KGHM przy Stowarzyszeniu Centrum Formacji Rodziny i parafii św. Jana Bosko przy ul. Jana Pawła II 58 w Lubinie.

Centrum oferuje porady prawne i pomoc tłumaczy, zbiera informacje o najpilniejszych potrzebach obywateli Ukrainy, którzy trafią na Dolny Śląsk, zapewnia pomoc medyczną i psychologiczną. Potrzebujący mogą zgłaszać się po pomoc telefonicznie lub pisemnie:

Centrum zbiera również dane do utworzenia bazy dotyczącą możliwości zakwaterowania uchodźców w lokalach prywatnych. Jeśli chcesz przyjąć do siebie ukraińską rodzinę, wypełnij ANKIETĘ skierowaną do pracowników KGHM i wszystkich mieszkańców regionu dotyczącą możliwości zakwaterowania uchodźców w lokalach prywatnych. Zanim się zdecydujesz, przeczytaj Poradnik. Na podstawie zebranych danych powstanie baza, która może być udostępniana przedstawicielom samorządów.

ANKIETA - ZGŁOŚ MOŻLIWOŚĆ ZAKWATEROWANIA / POMOCY (google.com)

Szczegółowe informacje:
https://cfrlubin.pl/centrum/

Jeśli chcesz zorganizować zbiórkę w Twoim miejscu pracy lub zostać wolontariuszem wyślij zgłoszenie na adres: wolontariat@kghm.com

Pamiętaj, skuteczna pomoc powinna być skoordynowana i dobrze zorganizowana- „My razem” możemy więcej!

 

Dotychczas KGHM i Grupa KGHM pomogły potrzebującym m.in. poprzez:

  • uruchomienie Centrum Pomocy dla Ukraińców
  • udostępnienie 150 miejsc w uzdrowiskach należących do Grupy KGHM.
  • sfinansowanie dwumiesięcznego pobytu dla 250 uchodźców w ośrodkach (Fundacja KGHM).
  • transport medyczny do szpitali na Ukrainie.
  • wydawanie ciepłych posiłków dla uchodźców z Ukrainy na dworcu Centralnym w Warszawie (Lubinpex).
  • wysyłkę autobusów na granicę, które przewożą uchodźców do wskazanych miejsc alokacji znajdujących się w całej Polsce (Mercus Logistyka).
  • bieżące przekazywanie darów od mieszkańców Zagłębia.
  • Akcja „Plecaczek” -130 plecaków z wodą, słodyczami, soczkami, maskotkami, skarpetkami, rękawiczkami, chusteczkami, kolorowankami i kredkami (KGHM ZANAM).

Pomoc dla Ukrainy