11 sie 2022

Udało się !

 

Historia małej Tosi poruszyła serca mieszkańców Lubina. W akcję pomocy zaangażowały się fundacja KGHM Polska Miedź, kopalnia O/ZG Rudna, Fundacja Miej Serce, ludzie prywatni, instytucje oraz pracownicy PeBeKa, którzy od czerwca do końca lipca br. zbierali nakrętki i pieniądze. Wiemy już, że udało się uskładać potrzebną kwotę 315 tysięcy złotych, a nawet więcej. Dodatkowe środki będzie można wykorzystać m.in. na rehabilitację dziewczynki.

Tosia ma obecnie 17 miesięcy i urodziła się z niedorozwojem 4 palców u prawej rączki. Lekarze Paley European Instytut w Warszawie zaproponowali skomplikowaną i kosztowną operację polegająca na transferze paliczków ze stopy do dłoni i z talerza biodra do stopy, dzięki czemu palce u stopy jaki i u dłoni będą mogły normalnie rosnąć. Operacja wykonana do 18 miesiąca życia daje 99% szans na wzrost i prawidłowy rozwój paluszków.

- Szanowni Państwo! Trudno mi wyrazić jak bardzo jesteśmy z mężem szczęśliwi z tego powodu, że nasza córka będzie miała szansę na normalny rozwój. Jaki ciężar został zdjęty z naszych ramion i jak bardzo czujemy się teraz radośni i pełni nadziei. Dziękuję wszystkim tym, którzy włączyli się do pomocy. Wszystkie te drobne gesty i przejawy empatii razem sprawiły, że nasza córeczka będzie w życiu dużo szczęśliwsza, bo zdrowa i sprawna. Teraz czekamy na termin operacji i trzymamy kciuki, żeby wszystko było dobrze. Jestem dobrej myśli. Skoro udało się niemożliwe, to możemy teraz góry przenosić!-  mówi mama Tosi Małgorzata Młodzik.

Udało się !