31 sie 2020

Dwunastu wspaniałych – rowerem dookoła Lubina.

Pracownicy PeBeKa z rejonu KRG Polkowice- Sieroszowice 29 sierpnia br. wystartowali w "XI Maratonie Pieszo lub Rowerem Dookoła Lubina. "

Dwunastu śmiałków podjęło wyzwanie i pod nazwą PeBeKa Active Team, pokonało dystans 50 km na rowerze. Trasa maratonu biegła m.in. przez Dąbrowę, Szklary Górne, Oborę i Stary Lubin. Jazdę uczestnicy ukończyli na lubińskim stadionie RCS.

- Maraton „Pieszo lub Rowerem Dookoła Lubina”,  to przede wszystkim integracja, próba sił, ale też okazja do tego, aby trochę się zmęczyć i spędzić ze sobą czas. Z pewnością jednak, zapisując się do udziału w tym rajdzie nie zdawaliśmy sobie do końca sprawy z ogromu wysiłku i trudu, jaki przyjdzie nam włożyć w dotarcie do mety- mówi kierownik rejonu KRG Polkowice-Sieroszowice w PeBeKa, Grzegorz Pyziak.

- Lekko nie było- tak podsumowali rajd Kacper Poliński i Marek Krucikowski, dla których udział w rajdzie był debiutem – w przeciwieństwie do reszty naszej ekipy, nie mieliśmy z Kacprem zbyt wielu okazji, by wcześniej potrenować, ale teraz wiem, że udział w maratonie to kapitalna sprawa i warto to powtórzyć- stwierdził Marek Krucikowski.

- Trasa biegła przez malownicze tereny leżące wokół Lubina, ale była dość wymagająca, sporo podjazdów, podejść, przejazdy przez łąki, a niemal wszystkie punkty kontrolne znajdowały się na szczytach wzniesień- mówi Konrad Wolszczak, pomysłodawca i inicjator udziału rejonu KRG Polkowice- Sieroszowice w rajdzie.

Oficjalną reprezentację PeBeKa stanowili: Grzegorz Pyziak, Konrad Wolszczak, Patryk Tomasik, Marcin Bieniek, Albert Jurdziński, Patryk Jurdziński, Marek Przytuła, Grzegorz Rozkrut Tomasz Szajnicki, Grzegorz Malina, Marek Krucikowski, Kacper Poliński

W jedenastej edycji  „Maratonu Pieszo i rowerem  dookoła Lubina”, którego organizatorem, jest: STOWARZYSZENIE TURYSTYKI PIESZEJ „WĘDROWIEC", wystartowało blisko 330 uczestników. W ubiegłym roku w tej wyjątkowej imprezie udział wzięło  w sumie 228 osób w tym 151 cyklistów i 77 osób pieszych.

Pracownikom KRG Polkowice-Sieroszowice gratulujemy!

 

 

 

Dwunastu wspaniałych – rowerem dookoła Lubina.