6 wrz 2022

Mamy podwójne złoto!

Renata Jędrasiak, pracująca w dziale kadr w PeBeKa, zdobyła tytuł mistrzyni świata w kategorii indywidualnej oraz mistrzostwo świata w sztafecie narodowej. Serdecznie gratulujemy!

W Mistrzostwach Świata w Nordic Walking 2022 odbywających się w miniony weekend w Szklarskiej Porębie uczestniczyło około 1500 zawodników, trenerów, sędziów, instruktorów i kibiców nordic walking z 16 krajów z całego świata.

Renata Jędrasiak startowała w swojej kategorii wiekowej, na dystansie 10 km oraz jako uczestnik sztafety zdobywając tytuł mistrzyni świata oraz zloty medal w sztafecie narodowej. Zawodnicy sztafet narodowych klasyfikowani byli w kategoriach: męskiej, żeńskiej oraz mikstach — 2 kobiety i 2 mężczyzn, a także mikstach 60+. Organizatorem mistrzostw świata było Polskie Zrzeszenie Nordic Walking (PZNW), które jako jedyne w Polsce, jest członkiem największej na świecie międzynarodowej organizacji nodic walking - International Nordic Walking Federation (INWA). Mistrzostwa zostały objęte Patronatem Honorowym przez Ministra Sportu i Turystyki oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

* International Nordic Walking Federation (INWA), to założona w 2000 roku w Finlandii, najdłużej działająca organizacja popularyzująca i tworząca standardy nordic walking na świecie. Aktualnie zrzesza ponad 20 krajowych organizacji działających na całym świecie m.in. w: Finlandii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Łotwie, Chorwacji, Estonii, Japonii, Nowej Zelandii, Australii, Indiach, Chinach, Korei, Rosji, Grecji, Hong Kongu oraz w Polsce.

 

 

 

 Mamy podwójne złoto!