13 sty 2022

Zakończenie akcji Miedziany Mikołaj

Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa po raz kolejny włączyło się do akcji Miedziany Mikołaj i przekazało zebrane przez naszych pracowników upominki dla podopiecznych z Zespołów Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

Zebrane przedmioty to głównie artykuły plastyczne, biurowe, szkolne oraz słodycze.                       

4 stycznia 2022 r. przedstawiciele naszej Spółki wspólnie ze Stowarzyszeniem Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków” pakowali upominki dla dzieci, które przekazane zostały do dalszej dystrybucji.

Dzięki akcji Miedziany Mikołaj, udało się przygotować ponad 200 paczek. Trafiły one do placówek w Szklarach Górnych, Świdnicy oraz do Fundacji Brata Alberta w Lubinie.

Dodatkowo Fundacja im. Brata Alberta w Lubinie otrzymała również ufundowany przez naszą Spółkę wielofunkcyjny, profesjonalny robot kuchenny, przekazany na ręce pani kierownik Moniki Tomko - Klubek.

- Chciałbym podziękować pracownikom PeBeKa za zaangażowanie w zbiórkę. Już nie raz pokazali Państwo, że można liczyć na Waszą pomoc i dobre serce - mówi Prezes Zarządu Tomasz Rawecki. - Zdecydowaliśmy się w imieniu Spółki na pomoc Fundacji Brata Alberta, która od 30 lat zajmuje się opieką oraz rehabilitacją społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych. Taki kierunek odpowiedzialnego biznesu jest wpisany w historię PeBeKa, która przez lata współpracuje m.in. z Zespołem Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie.

Zakończenie akcji Miedziany Mikołaj