19 lis 2017

Tradycja górnicza- modlitwa do świętej Barbary Patronki górników

19 listopada 2017 r. o godz. 10:00 w kościele św. Jana Bosko w Lubinie odbyła się coroczna, uroczysta msza św. w intencji obecnych i byłych pracowników Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa S.A.

Nabożeństwo celebrował Ksiądz Biskup Zbigniew Kiernikowski, który życzył załodze PeBeKa, by w codziennej pracy kierowała się zasadami bezpieczeństwa oraz by potrafiła właściwie i z korzyścią dla siebie używać swoich talentów i nieustannie pomnażać posiadane kompetecje i wiedzę. Na mszy obecny był prezes zarządu PeBeKa pan Mirosław Skowron, wiceprezes zarządu pani Agnieszka Demczuk, przedstawiciel rady nadzorczej PeBeKa wraz z rodziną oraz górnicy, którzy wzięli czynny udział w nabożeństwie w tym: Jan Ilski, Andrzej Rodzeń, Artur Zacharzewski, Grzegorz Skoczyński, Piotr Ligudziński, Lukasz Czekajło, Marcin Sawaryn, Leszek Pikula, Tomasz Kasprów i Jan Hawrysz. Poczet sztandarowy stanowili: Marcin Stefański, Konrad Wolszczak i Waldemar Ziobrowski.

Uroczystość uświetnił występ Górniczego Chóru Męskiego działającego przy ZG Lubin pod dyrekcją Krzysztofa Kujawskiego.

Nasze serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji mszy kierujemy do Ksiądza Opiekuna naszej firmy proboszcza parafii św. Jana Bosko- Stanisława Gorczakowskiego oraz księdza Macieja Michalaka.

 

Autorem zdjęć z mszy jest pan Roman Tomczak, red. "Gość Legnicki".

Tradycja górnicza- modlitwa do świętej Barbary Patronki górników