28 wrz 2020

Podsumowanie akcji „Nie bądź obojętny!”

Przypomnijmy, że od 14 do 25 września 2020 r. pracownicy PeBeKa prowadzili zbiórkę charytatywną na rzecz podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Lubinie. Tuż po ogłoszeniu akcji, postanowili do nas dołączyć pracownicy KGHM Zanam.

Z radością obserwowaliśmy jak z dnia na dzień rosła ilość zbieranych artykułów. Pracownicy PeBeKa udowodnili, że mają gest i nie są obojętni. Bardzo dziękujemy wszystkim za wielkie serce i hojność! Wspólnie udało się nam zebrać sporo karmy i inne artykuły potrzebne zwierzakom jak miski, smycze, koce i zabawki. Cieszymy się, że mogliśmy zrobić coś dobrego we współpracy z KGHM Zanam i mamy nadzieję, że to nie ostatnia taka inicjatywa.

Ofiarowane artykuły dla zwierząt zostały przekazane Zarządowi Organizacji TOZ w dniu 25 września.

- TOZ ma obecnie pod opieką i nadzorem 11 psów i około 121 kotów. Znajdujemy dla nich nowe domy lub umieszczamy w domach tymczasowych i klinikach dla zwierząt. Utrzymanie, nakarmienie i zapewnienie opieki medycznej dla tylu bezpańskich zwierzaków nie jest tanie. Wie o tym  każdy właściciel czworonogów- mówi pani prezes TOZ w Lubinie pani Wioletta Kostyszyn.- Brakuje nam funduszy na zaspokojenie bieżących potrzeb zwierząt, którymi się zajmujemy, ale tak naprawdę najbardziej przydałyby się po prostu ręce do pracy. Potrzeba nam wolontariuszy. Jeśli ktoś z państwa znalazłby czas i chciałby pomóc, zapraszamy do kontaktu z nami.

 Tel. 76 840 5447 lub 667308158 (TOZ).

 

 

Podsumowanie akcji „Nie bądź obojętny!”