21 cze 2018

Nowy Prezes PeBeKa S.A.

Tomasz Rawecki w dniu 21 czerwca 2018 r. objął stanowisko Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Budowy Kopalni PeBeKa S.A. Grupa KGHM w Lubinie.

Absolwent Wydziału Gospodarki Narodowej oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Od kilkunastu lat pełni funkcje zarządcze w sektorze energetycznym, przemysłowym i budowlanym. W latach 2006-2012 był związany z Wałbrzyskimi Zakładami Koksowniczymi „Victoria” S.A. w Wałbrzychu, najpierw jako prezes zarządu  Zakładu Usług Technicznych „TechKoks” i Zakładu Usług Energetycznych „epeKoks”, a następnie członek zarządu WZK „Victoria” ds. korporacyjnych.

 

W latach 2012-2015 doradca zarządu w Tauron Dystrybucja S.A. w Krakowie, a następnie prokurent oraz dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju w Tauron Dystrybucja S.A. we Wrocławiu. Przed objęciem funkcji prezesa zarządu PeBeKa S.A. był członkiem zarządu ds. operacyjnych w Polimex-Mostostal S.A.

 

Tomasz Rawecki zastąpił pełniącego obowiązki prezesa zarządu Jarosława Danielkiewicza – Wiceprezesa Zarządu, który objął tę funkcję po odwołaniu ze stanowiska w dniu 13 kwietnia 2018 r. Mirosława Skowrona.

 

 

 

Nowy Prezes PeBeKa S.A.