17 lis 2019

Msza barbórkowa PeBeKa

Tegoroczne nabożeństwo poświęcone św. Barbarze, patronce górników, odbyło się w dniu 17 listopada w kościele pw. św. Jana Bosko w Lubinie o godz. 10.00.

Na mszy obecni byli pracownicy PeBeKa wraz ze swoimi rodzinami oraz członkowie zarządu PeBeKa S.A. pan prezes Tomasz Rawecki oraz wiceprezesi pan Paweł Pawlik oraz Robert Flak. Nabożeństwo uświetnił występ Górniczego Chóru Męskiego działającego przy   ZG Lubin pod przewodnictwem pana Andrzeja Kuklińskiego. W liturgii czynny udział wzięli pracownicy PeBeKa. Poczet sztandarowy PeBeKa wystąpił ramię w ramię z pocztem NSZZ „Solidarność”.

Liturgia została poprowadzona przez Księdza Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego, który modlił się w intencji życia, bezpieczeństwa i zdrowia obecnych i byłych pracowników Przedsiębiorstwa oraz ich rodzin. Arcypasterz nawiązał w kazaniu do obchodów zbliżającego się Święta naszej patronki oraz wartości, jaką stanowi Kościół dla rejonu Zagłębia Miedziowego. Mówiąc o różnych trudnościach i niebezpieczeństwach, z jakimi muszą mierzyć się górnicy, zachęcał do zawierzenia Bogu poprzez modlitwę oraz kierowania się Słowem Bożym w życiu codziennym.

 

Msza barbórkowa PeBeKa