9 lis 2020

Górnicza rodzina - szacunek dla tych, co robią na dole.

Piosenkę z okazji górniczej Barbórki nagrał Gabriel Michewicz, który na co dzień pracuje w PeBeKa w oddziale robót górniczych - KRG Szyby. Utwór pokazuje górniczą siłę, wyraża emocje towarzyszące górnikom podczas zjazdów oraz wielki szacunek dla tych, co pracują pod ziemią.

Muzyczna przygoda Gabriela Michewicza, znanego w naszej firmie jako Egon, zaczęła się wiele lat temu, a na szersze muzyczne wody wypłynął w 2018 roku, gdy wydał płytę „Niezłomni bohaterowie”.

Wtedy też zaczął pracę w Przedsiębiorstwie Budowy Kopalń PeBeKa w Lubinie. Codziennie zjeżdża pod ziemię na budowie szybu GG-1 w Kwielicach. Tutaj poznał co oznacza szacunek, współpraca i odpowiedzialność za innych. Teraz przygotował specjalny utwór dla braci górniczej z okazji zbliżającej się Barbórki - „Górnicza rodzina”.

Muzykę skomponował łódzki producent Tune Seeker, klip filmowy powstał dzięki Bartoszowi Sawickiemu operatorowi kamery i montażyście z Eight Studio.

- To hołd dla pracy braci górniczej, hołd dla Świętej Barbary, naszej patronki – opowiada Gabriel Michewicz. - Tekst piosenki jest mój autorski. Promuję treści patriotyczne, ale praca zainspirowała mnie do napisania o kopalni. To taki lokalny patriotyzm.

- Górnikom PeBeKa nie brakuje odwagi, determinacji i odpowiedzialności – mówi Tomasz Rawecki, prezes zarządu PeBeKa. - To setki ludzi, którzy inspirują, zadziwiają i tworzą. Oni dają nam nadzieję i codziennie pokazują, że żadne przeciwności nie pozbawią ich pozytywnego myślenia i energii.

Egon- Górnicza Rodzina (prod. Tune Seeker)

Klip można obejrzeć pod poniższym linkiem:

https://youtu.be/JNw_eT1iSrI

Górnicza rodzina - szacunek dla tych, co robią na dole.